Γιάννης Βασιλείου και Κώστας Άγαλος
D.J.'s
στο <Negro Summer Club>
1991
Ένα μεταμεσονύχτιο <Beach Party>όπου στο τέλος της βραδιάς δεν είχε μέινει τίποτα όρθιο!😃
Τότε υπήρχε μόνο μια γέφυρα στην πόλη της Χαλκίδας.Η παλιά γέφυρα στον πορθμό του Ευρίπου που άνοιγε και έκλεινε σε κάποιες προκαθορισμένες βραδινές ώρες.Έτσι αν <σ' έπιανε> η γέφυρα θα έπρεπε να περιμένεις,αναλόγως τα δρομολόγια των πλοίων,για να περάσεις στην άλλη πλευρά και να φθάσεις στη Γλύφα.
Σε αυτή τη φώτο είναι ώρα υποδοχής.Η γέφυρα έχει<κλείσει>.Έχει αρχίσει να συρρέει ο κόσμος κατά κύμματα και να παίρνει-πιάνει θέση στο Club!Φαίνονται κάπως στο βάθος της φωτογραφίας.
Σε λίγο δεν θα πέφτει καρφίτσα.
Τα φώτα θα σβήσουν ...και θα ξεκινήσει το πρόγραμμα!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjlff-ZmJRgApg2-xaXHn64ndoEe4GnXSgG0bn1PqRdxDve32mQfPbmjxSOqr7CZ2Pog20SR2oAIBFhGhIM18elXV3f7_TtLJ_g0zbPpqap6hyVnqALTMBsO5hP-1AoB1vF_iz9YWboCoE/w435-h278/20201113_124553.jpg)
Σήμερα θα θυμηθούμε δέκα(10) από τα εμπορικά κομμάτια που ακούγαμε και χορεύαμε
στο <Negro Summer Club>.
Δεν θα επισέλθουμε στα underground-Techno και Rave προγράμματα(αυτά έτσι και αλλιώς έπαιζαν σε μικρές δόσεις,κυρίως τις πρωινές ώρες και... ανήκουν στο <Movies Club>όπου παίζαμε το χειμώνα.)
Ξεκινάμε:
1.The Rembrandts-Just the Way it is Baby*
2.Seal-Crazy**
D.J.'s
στο <Negro Summer Club>
1991
Ένα μεταμεσονύχτιο <Beach Party>όπου στο τέλος της βραδιάς δεν είχε μέινει τίποτα όρθιο!😃
Τότε υπήρχε μόνο μια γέφυρα στην πόλη της Χαλκίδας.Η παλιά γέφυρα στον πορθμό του Ευρίπου που άνοιγε και έκλεινε σε κάποιες προκαθορισμένες βραδινές ώρες.Έτσι αν <σ' έπιανε> η γέφυρα θα έπρεπε να περιμένεις,αναλόγως τα δρομολόγια των πλοίων,για να περάσεις στην άλλη πλευρά και να φθάσεις στη Γλύφα.
Σε αυτή τη φώτο είναι ώρα υποδοχής.Η γέφυρα έχει<κλείσει>.Έχει αρχίσει να συρρέει ο κόσμος κατά κύμματα και να παίρνει-πιάνει θέση στο Club!Φαίνονται κάπως στο βάθος της φωτογραφίας.
Σε λίγο δεν θα πέφτει καρφίτσα.
Τα φώτα θα σβήσουν ...και θα ξεκινήσει το πρόγραμμα!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjlff-ZmJRgApg2-xaXHn64ndoEe4GnXSgG0bn1PqRdxDve32mQfPbmjxSOqr7CZ2Pog20SR2oAIBFhGhIM18elXV3f7_TtLJ_g0zbPpqap6hyVnqALTMBsO5hP-1AoB1vF_iz9YWboCoE/w435-h278/20201113_124553.jpg)
Σήμερα θα θυμηθούμε δέκα(10) από τα εμπορικά κομμάτια που ακούγαμε και χορεύαμε
στο <Negro Summer Club>.
Δεν θα επισέλθουμε στα underground-Techno και Rave προγράμματα(αυτά έτσι και αλλιώς έπαιζαν σε μικρές δόσεις,κυρίως τις πρωινές ώρες και... ανήκουν στο <Movies Club>όπου παίζαμε το χειμώνα.)
Ξεκινάμε:
1.The Rembrandts-Just the Way it is Baby*
2.Seal-Crazy**
3.REM-Shiny Happy People
4.B.G. & the Prince of Rap-The Power Of Rhythm***
5.Snap-The Colour of Love***
6.Rozalla -Everybody's free to feel good*
7.Snap-Mary Had A little Boy
8.K.L.F.- 3A.M.Eternal***
9.L.A.Style - James Brown is Dead***
10.T-99 -Anastasia****
(Προσέχετε λίγο με τους αναμένους πυρσούς στην οροφή της κονσόλας!!!...)
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου